Czwarta mobilność edukacyjna

W dniach od 30 października do 3 listopada 2023r. uczestniczyliśmy w kolejnym szkoleniu w ramach programy Erasmus +. Szkolenie z zakresu „Edukacji opartej na technologiach” odbyło się w Maladze. W ciągu pięciu dni mieliśmy okazję zapoznać się i tworzyć projekty z użyciem następujących programów i aplikacji: Padlet, Kahoot, Chat GPT, Canva, Trello, Bing Creator. Poznawaliśmy dzielnice i zabytki pięknej Malagi z pomocą aplikacji Actionbound. Przy okazji odkrywaliśmy różnego rodzaju dostosowania dla osób poruszających się na wózkach i osób niewidomych. Malaga jest jednym z najlepiej dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami miastem w Hiszpanii.

Jak zwykle w projektach Erasmus mogliśmy poznać ciekawych ludzi z wielu krajów i zapoznać się z funkcjonowaniem różnych systemów edukacji i działalnością organizacji pozarządowych takich jak: Almenaras i Jarron Group. Pierwsza z tych organizacji zajmuje się między innymi włączaniem osób z niepełnosprawnościami w działania lokalne i międzynarodowe. Przedstawiliśmy również nasze działania i podzieliliśmy się doświadczeniami w pracy z osobami z niepełnosprawnościami w naszych placówkach.

Był to bardzo intensywny i owocny dla nas czas. Nowe kontakty, stowarzyszenia i aplikacje wykorzystamy w naszej pracy dla PSONI Koło w Lublinie.