III mobilność edukacyjna

Przed nami kolejna mobilność edukacyjna, tym razem pani psycholog leci do miejscowości Santa Cruz de Tenerife na Wyspach Kanaryjskich.

Celem mobilności jest poznanie nowych, ciekawych programów i aplikacji komputerowych, które będzie można wykorzystać do pracy z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną, usprawnić komunikację pomiędzy terapeutami oraz terapeutami i rodzicami. W programie kursu są przewidziane zarówno zajęcia z wykorzystaniem komputera i tableta, zapoznanie się z programami do tworzenia gier, stron internetowych i bezpiecznego posługiwania się nimi. W przypadku osób z niepełnosprawnością intelektualną bardzo ważna jest nauczenie ich bezpiecznego posługiwania się stronami internetowymi, portalami społecznościowymi. Poza tym szkolenie ma na celu integrację uczestników kursu, którzy pochodzą z różnych instytucji i krajów, dają możliwość wysłuchania i zapoznania się ze sposobami na skomputeryzowanie instytucji/placówki/szkoły. Mamy nadzieję, że uda się poznać partnerów do stworzenia nowego projektu w akcji 2, który będzie służył naszym podopiecznym, ich rodzicom, opiekunom i kadrze.

Dlaczego kurs ICT? dlaczego programy komputerowe?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dążymy w tym kierunku, że urządzenia technologiczne wykonują za nas coraz większą część naszej pracy? PSONI tak jak każda inna instytucja w swojej pracy wykorzystuje komputery. Chcemy to robić jeszcze bardziej efektywniej, lepiej i bezpieczniej.