Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles!

 

 

 

 

W dniach 25 lipca do 2 sierpnia 2015r. odbywać się będą XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Igrzyska są wyjątkowym wydarzeniem w świecie sportu – odbywają się co cztery lata w różnych zakątkach świata. Wszystkie wydarzenia Igrzysk są organizowane w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim. W Igrzyskach weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców ze 177 krajów świata. Organizatorzy spodziewają się obecności ponad 500 tysięcy widzów. Będzie to największe na świecie wydarzenie sportowe i humanitarne w 2015 roku, a także największa impreza sportowa, zorganizowana w Los Angeles od czasu Igrzysk Olimpijskich w 1984 r. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. Prezydent USA Barrack Obama wraz z małżonką (Pierwsza Para USA będzie obecna na Igrzyskach).

Podczas Igrzysk Polskę będzie reprezentować 87 osobowa kadra Olimpiad Specjalnych, a w niej: 60 zawodników w 15 dyscyplinach sportowych.

Polscy kibice będą mogli na bieżąco śledzić postępy naszej reprezentacji na Igrzyskach, dzięki patronom medialnym Olimpiad Specjalnych Polska – Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu.

REACH UP LA!!!!