Spotkanie z lekarzem psychiatrą i diabetologiem

Dnia 18.10.2014 w siedzibie PSOUU koło w Lublinie w ramach projektu „Nasz Czas”, odbyło się spotkanie z lekarzem psychiatrą i diabetologiem.

Lekarz psychiatra omawiał zagadnienia dotyczące częstości występowania chorób psychicznych u osób z niepełnosprawnościa intelektualną, ich leczenia, stosowania farmakoterapii. Poruszył też kwestię depresji i choroby Alzheimera oraz procedury i wskazań do ubezwłasnowolnienia osób niepełnosprawnych. Odpowiadał również na nurtujące pytania uczestników spotkania.

Natomiast lekarz diabetolog na wstępie dokonał krótkiej charakterystyki choroby – cukrzycy. Wyjaśnił przyczyny, formy, niepokojące objawy, które mogą świadczyć o chorobie jak również sposoby leczenia i zapobiegania chorobie.

Zachęcał do aktywnego trybu życia, do korzystania z wszelkich form ruchu, do zdrowej diety i wykonywania badań profilaktycznych mających wykluczyć chorobę, która bardzo często pozostaje ukryta a czyni wielkie spustoszenie w organizmie. Odpowiadał też na szereg pytań zadawanych ze strony beneficjentów.

Tematy podjęte przez specjalistów spotkały się z szerokim zainteresowaniem odbiorców.