Santa Cruz de Tenerife

Program kursu organizowanego w miejscowości Santa Cruz na Wyspach Kanaryjskich „Digital Turn” wpisał się bardzo dobrze w potrzeby naszej organizacji i Europejski Plan Rozwoju. Na kursie zostałam zapoznana z różnymi, interesującymi aplikacji, które będę mogła wykorzystać do pracy w Stowarzyszeniu wraz z moimi podopiecznymi.

Poznałam np. narzędzie Kahoot, Quizziz,  służące do tworzenia zadań, rebusów na tablecie. W ten sposób nudną naukę można przekształcić w ciekawą przygodę. A niektórzy podopieczni chętnie uczą się samodzielnie tworzyć zadanie dla ich kolegów. Narzędzie Seesaw służące i usprawniające komunikację między kadrą, może być również wykorzystywane do przesyłania informacji rodziców i tworzenia prezentacji. Aplikacje MSQRD, Edshelf, Socrative,  Tellegami z pewnością urozmaicą zajęcia z naszymi podopiecznymi.

Kurs był w zorganizowany w pięknym otoczeniu, uczestnikami byli ludzie z wielu, europejskich krajów m.in.: Rumunii, Bułgarii, Turcji, Chorwacji, Słowacji, Finlandii, Litwy, Macedonii, Niemiec, natomiast kadra z Estonii, Anglii.

Kolejna mobilność edukacyjna była bardzo udanym, ciekawym i przydatnym doświadczeniem.

Program Erasmus+ jest bardzo przydatnym programem służącym do aktywizowania i wspierania środowiska osób niepełnosprawnych.